Cami Halıları

cami halıları

Cami Halıları

Cami Halısı camilerimizin zeminlerine döşenen ve girişte ilk gözümüze çarpan farklı desen ve renklerde işlenmiş bir halı türüdür. Sadece dekor amaçlı olmayıp, rahat bir ibadet yapılabilmesi için kaliteli olması da gerekmektedir.Kaliteli cami halısı için öncelikle halının kalınlığı ve yumuşak olması önemlidir.Kimse sert bir zeminde namazını kılmak istemez.Bir çok camide rastlamışımdır halı resmen kilim gibi ip incecik serilmiş otururken zeminin sertliği dizlerinizi ayaklarınızı acıtmaktadır.Cami güzel olmasına karşın yanlış halı seçiminden dolayı caminin daha az tercih edilmesine sebep olmuştur. cami halıları

Cami Halısı Desenleri

Cami halısı desen ve motif seçimi kültürlere göre de farklılık göstermektedir. Cami sayısı ve büyüklüğü artıkça el yapımı dokuma halılar yerini fabrikasyon dokuma cami halılarına bırakmıştır.Cami halısı desenlerinin anlamı ise öncelikle insan ve hayatı temsil etmektedir. Su motifleri yaşantımızı betimlerken, aile motifleri, hayvan simgeleri ile yaşamın devamlılığını sürdürmeyi betimlemektedir.Ölümü simgeleyen motiflerde görülmektedir genellikle kuş motifleri ile betimlenmektedir MetropoLCamiHaLisi.Com.

Cami Halısı Fiyatları

Halılar camiler için çok önemli bir yere sahiptir. Pek çok cami halısı modellerinin bulunduğu firmamızda tercih ettiğiniz halıları en uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz. Fiyatlar küçük ya da büyük camilerin boyutlarına göre değişmektedir. Caminin boyutları büyüdükçe seçmiş olduğunuz halı modelini fiyatları daha da çok ucuzlamaktadır.

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.