Yün Cami Halısı

Yün Cami HalısıYün Cami Halısı

Camilerimizin çok daha güzel görünmesi ve ibadet sırasında insanların çok daha rahat etmesi için cami halısı çok önemlidir. Bu neden ile bu halıların dokuma çeşitleri de çok daha önemli bir yere sahiptir. Yün cami halısı özellikleri sayesinde çok daha fazla tercih edilmektedir.

Yün Cami Halısı

Halılar her yerde olduğu gibi camilerimiz için gerekli olan önemli ürünler arasında yer almaktadır. Çok farklı çeşitleri bulunan bu halıların içinde yün halıların yeri çok daha ayrıdır. Yün hayvansal kıl ve tüylerden oluşan doğal bir elyaf türüdür. Yün cami halısı özellikleri içinde yumuşak ve dolgun olması ilk sırada bulunmaktadır. çok dayanıklı yapısı sayesinde bu tarz halılar çok çabuk yıpranmaz.

Esnek olması uzun yıllar kullanıma kesinlikle uygundur. Bu özelliği camiler gibi mekanlar için son derece kullanıma müsait olmasını sağlamaktadır. Ayrıca yumuşak yapısı ibadete yaparken insanların yer ile teması sırasında rahatlık sağlamaktadır. Leke tutmaz ve temizliği çok daha kolay olması en büyük tercih sebepleri arasında yer alır.

Yün Cami Halısı

Yün halılar diğer halı çeşitlerine göre çok daha kaliteli ve dayanıklıdır. Bu neden ile yün cami halısı fiyatları biraz daha farklıdır. Çok farklı renk seçeneği ve modelleri bulunan bu tarz halılar çok fazla tercih edilmektedir. Fiyatlar küçük ya da büyük camilerin boyutlarına göre değişmektedir.